חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זיהוי אק"ג תקין

אין ספק כי בדיקת אק"ג יכולה להציל חיים, מאחר והיא מאתרת ליקויים בתפקוד הלב ויכולה להעיד על המצב הרפואי של המטופל. מדובר על בדיקה חשובה וחיונית עבור כל אדם, שסובל מבעיות בלב, או לחילופין, אדם הנמצא לאחר ניתוח לב.

בדיקת אק"ג בבית

אנו בחברת נטלי נשמח לספק לכם בדיקת אק"ג בבית. אנו מספקים שירותי רפואה פרטית ומחזיקים בניסיון של למעלה מ- 30 שנים. המנויים שלנו יכולים ליהנות משקט נפשי, מאחר ואנו מספקים להם את האבחון והטיפול היעיל והמתאים ביותר. המוקד שלנו מאויש 24/7 ומכיל סגל רפואי מנוסה ומקצועי, שיוכל לאבחן אתכם במהירות באמצעות שאלות רלוונטיות ותוצאות בדיקת אק"ג המתבצעת בזמן אמת. במידת הצורך, נשלח אליכם ניידת טיפול נמרץ עם רופא, במטרה להבטיח טיפול מהיר ויעיל יותר.

מהי בדיקת אק"ג?

בדיקת אלקטרו-קרדיו-גרם, המכונה בדרך כלל א.ק.ג. היא בדיקה שנועדה לרשום ולהעריך את הפעילות החשמלית של הלב, במטרה להבין את תפקוד הלב. מדובר בבדיקה לא פולשנית המאפשרת לנו לרשום את האותות החשמליים המפעילים כל פעימת לב. הבדיקה נעשית ע"י חיבור אלקטרודות קטנות לחזה, לזרועות ולרגליים, המחוברות למכשיר הא.ק.ג. מכשיר זה מתרגם את הפעילות החשמלית של הלב לקווים גליים בתוכנת הפענוח הייחודית של נטלי. על ידי בחינת המעקבים הללו, נוכל לקבל תובנות לגבי קצב הלב והפעילות החשמלית המתקימת בו. אק"ג תקין מצביע על תפקוד תקין של הלב וכל סטייה מהנורמה יכולה להצביע בעיות פוטנציאליות כגון מחלת לב, הפרעות קצב או עדות להתקף לב קודם או מתמשך. מדובר בבדיקה חיונית בסיוע לאבחן, לנטר ולנהל מגוון רחב של בעיות לב.

מתי יש לבצע בדיקת אק"ג?

מומלץ לבצע בדיקת אק"ג במספר מצבים:

  • מטופל המציג תסמינים העלולים להצביע על בעיית לב כגון כאבים בחזה, כאב ברום הבטן, כאב בשכמות, כאב בגב, כאב בלסת, קוצר נשימה, תחושת מחנק, סחרחורת, תחושת עילפון או דפיקות לב.
  • מומלץ לבצע בדיקת אק"ג גם כחלק מבדיקות בריאות שגרתיות, במיוחד עבור אנשים עם היסטוריה משפחתית של מחלות לב או גורמי סיכון אחרים כגון לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, עישון או סוכרת.
  • בנוסף, ניתן לבצע בדיקת אק"ג לפני פרוצדורות כירורגיות כדי להעריך את מצב הלב, או כדי לעקוב אחר היעילות של תרופות לב מסוימות או מכשירים כמו קוצבי לב.

חשוב לזכור שבדיקת אק"ג הוא כלי רב ערך שעוזר לנו לאבחן ולנהל מגוון רחב של בעיות לב, תוך הבטחת הטיפול הטוב ביותר עבור המטופלים שלנו.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

ההליך של בדיקת אק"ג הוא פשוט וללא כאבים. בבדיקת אק"ג, תתבקשו לשכב ללא חולצה, כאשר אלקטרודות קטנות יונחו על גופכם במספר פוזיציות, אשר מתעד את הפעילות החשמלית של הלב. התהליך כולו אורך בדרך כלל כ-10 דקות וניתן לחזור לפעילות הרגילה מיד לאחר הבדיקה. בזמן הבדיקה תתבקשו לא לזוז.

ישנה גם האופציה של בדיקת א.ק.ג ביתית, שהפכה לנפוצה יותר ויותר בשל התקדמות הטכנולוגיה והצורך בניטור ארוך טווח במקרים מסוימים. מכשירי א.ק.ג ביתיים הם בדרך כלל קומפקטיים וידידותיים למשתמש. בחלקם תצטרכו להניח את האצבעות או כפות הידיים על חיישני המכשיר, או שהם עשויים להגיע עם אלקטרודות דביקות קטנות שמחברים לחזה. בדומה לא.ק.ג רגיל, המכשיר מתעד את פעילות הלב, אותה ניתן לצפות בזמן אמת במכשיר עצמו, בסלולאר או במחשב מחובר. לרוב, קשה להבין את המשמעות של הבדיקות ומומלץ לשתף את הנתונים עם ספק שירותי הבריאות שלך לניתוח נוסף.

זיהוי אק"ג תקין - פענוח תוצאות האק"ג

בדיקת האק"ג מייצרת ייצוג חזותי של הפעילות החשמלית של הלב, שמורכב מגלים, מרווחים ומקטעים. כל אחד מאלה מתאים לחלק מסוים במחזור החשמלי של הלב. דמיינו את פעילות הלב כמכלול וכל שלב בבדיקת האק"ג מלמד על חלק אחר במכלול הפעילות החשמלית.

מה יכולות להיות הסיבות לאק"ג לא תקין?

תוצאות חריגות של אק"ג יכולות לנבוע ממגוון מצבים. כמה מהסיבות הנפוצות ביותר הן:

  • בעיות בקצב הלב (arrhythmia) – אלה עלולות לגרום ללב לפעום מהר מדי, איטי מדי או לא סדיר, מה שניתן לראות ב-אק"ג.
  • התקף לב או התקף לב בעבר – אם שריר הלב ניזוק או מת במהלך התקף לב, זה יכול לשבש את האותות החשמליים בלב, ולהוביל לתוצאות א.ק.ג. חריגות.
  • עורקים חסומים או צרים בלב (מחלת עורקים כליליים): זה יכול להפחית את זרימת הדם ללב, להשפיע על הפעילות החשמלית של הלב.
  • בעיות מבניות בחדרי הלב – מצבים כמו לב מוגדל (קרדיומגליה) או בעיות במסתמי הלב עלולים לגרום לקריאות אק"ג חריגות.
  • חוסר איזון אלקטרוליטים – אלקטרוליטים, כגון אשלגן ומגנזיום, ממלאים תפקיד מכריע בשמירה על הפעילות החשמלית של הלב. חוסר איזון יכול להוביל להפרעות ב-א.ק.ג.
  • תרופות או חומרים מסוימים – תרופות מסוימות, כולל תרופות לב מסוימות, יכולות להשפיע על קצב הלב ולהוביל לתוצאות א.ק.ג. חריגות.
  • דלקת של הלב (דלקת שריר הלב או פריקרדיטיס) – דלקת יכולה לשבש את האותות החשמליים של הלב, מה שמוביל לתוצאות א.ק.ג. חריגות.

מהם היתרונות של בדיקת אק"ג בבית?

כל אדם הסובל מבעיית לב חייב לדאוג לנטר את המצב הבריאותי שלו ולטפל בעצמו בצורה היעילה והמקצועית ביותר. באמצעות שימוש במכשיר אק"ג ניתן לוודא כי הלב פועם בצורה תקינה. חשוב לבצע את הבדיקה בזמן במטרה להבטיח אבחון מוקדם ולכן חשוב שיהיה בקרבתך מכשיר כזה שיכול למנוע נזק חמור ובלתי הפיך. היום באמצעות פיתוחי הטכנולוגיה, ניתן להיעזר בשירות מתקדם, המאפשר לבצע בדיקת אק"ג ביתי. תוצאות הבדיקה מועברות בזמן אמת למוקד הרפואי, במטרה לפענח את השידור ולאבחן את מצב המטופל בזמן אמת. באמצעות בירור הסימפטומים של המטופל בשילוב עם תוצאות בדיקת האק"ג, ניתן להחליט לגבי צורת הטיפול המתאימה ביותר למצב. יש לזכור כי אנשים הנמצאים בקבוצת סיכון ואנשים בעלי רקע של בעיות לב, זקוקים לא פעם למענה מהיר ויעיל, שלא ניתן לקבל בשום צורה אחרת. סיכויי ההחלמה תלויים באופן ישיר בזמן התגובה של הצוות הרפואי, מאחר והזמן מהווה את האלמנט הקריטי ביותר.

למה חשוב לבצע בדיקת אק"ג בבית?

קודם כל, חשוב להבין כי חלק מהתסמינים של מחלת לב אינם ברורים לעין, לכן יש צורך להיעזר בבדיקה מדויקת ויעילה. בדיקת אק"ג מאפשרת לבחון את מצב הפעילות החשמלית הלבבית של המטופל ובודקת אם קיימים שינויים חשמליים המעידים על בעיה ברקמת שריר הלב, בסיוע ההיסטוריה הרפואית שלו והתלונות שהוא מציג. מכשיר האק"ג מציג את הפעילות החשמלית של הלב, דבר המספק מידע חיוני אודות הפתולוגיות השונות של הלב. בדיקת אק"ג ביתית יכולה להעיד על הפרעות קצב, אוטם שריר הלב, אי ספיקת לב ובעיות נוספות, המצריכות טיפול רפואי דחוף. יש לבצע את הבדיקה במידה ומדובר על מצב רפואי ידוע, המצריך ניטור ובקרה, או לחילופין, במקרה של חשש לאירוע לב.

לא פעם במוקד הרפואי של נטלי מאבחנים הפרעות קצב קטלניות או שינויים חשמליים, באמצעות מכשיר האק"ג הביתי, המעידים על התקף לב כאשר המטופל לא חשב שיש לו אירוע כזה ובכך מצילים דה-פקטו את חייו.

אנו בחברת נטלי נשמח לספק לכם בדיקת אק"ג ביתי, במטרה לאפשר לכם לקבל אבחון וייעוץ מקצועי בכל רגע נתון. צוות המוקד הרפואי שלנו יהיה זמין עבורכם, מאחר ובמקרה של התלבטות, עדיף לבצע בדיקה ולקבל אבחון רפואי בזמן אמת. לפרטים נוספים, צרו קשר.

מאמרים

אולי יעניין אותך לקרוא

סימנים לפני התקף לב שחשוב להכיר

התקף לב, המכונה גם אוטם שריר הלב, מתרחש כאשר בשריר הלב חסר חמצן וחומרים מזינים עקב אספקת דם חסומה. חסימה זו נגרמת לרוב מהצטברות >

הדמיה של לב שבור יחד עם פעימות לב הולכות ומתחלשות

מה ההבדל בין התקף לב לדום לב ומה חשוב לדעת?

על השוני והקשר בין האירועים. על התסמינים המוקדמים, האבחון והפעולות הראשוניות, ההכרחיות, שיכולות להציל חיים. >

כאב בחזה אצל אישה

כל מה שצריך לדעת על התקפי לב אצל נשים

ידע הוא כוח, במיוחד בכל הנוגע לרפואת נשים שנחקרת יותר בשנים האחרונות. לכן אנחנו ב"נטלי" שמים דגש מיוחד על מתן מענה ספציפי לנשים בכל הנוגע >

גבר מניח את ידו על צידו השמאלי של החזה

כאבים בחזה

כאבים בחזה הם סימפטום שכיח שחווים רבים (לציין סטטיסטיקות בישראל). מדובר בתחושה של אי נוחות או כאב באזור שבין הצוואר לבטן העליונה, המצביעים לעתים קרובות על בעיה >

דופק לב בצורת לב -נטלי שירותי רפואה

אי ספיקת לב כרונית (CHF)

תזונה לא מאוזנת, לצד רמות סטרס גבוהות ומחסור בפעילות גופנית מתאימה, עלולים לגרום למחלות לב שונות. אך החוכמה היא לדעת להתמודד >

מחלת ריאות כרונית

מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)

מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) הינה מחלת ריאות המלווה בקשיי נשימה. המחלה גורמת ליצירה כרונית של ליחה, הגורמת לחולים להשתעל באופן >

סטטוסקופ מונך על גבי תיק רפואי

איך שימוש נכון בתיק הרפואי שלכם עשוי להציל את החיים שלכם?

ביקרתם אי פעם בקופת החולים? בוודאי. ובדיוק לכן, גם אצלכם מתועד הביקור בתיק הרפואי שלכם. למעשה, כל ביקור, אירוע רפואי, או אפילו הפניות ומרשמים, >

אוכלוסיית הזקנים בישראל

"והדרת פני זקן" כציווי

תוחלת החיים, בעולם כולו ככלל ובישראל כפרט, עלתה בעשורים האחרונים בצורה דרמטית והגיעה >

מאמר: העתיד של הדיור המוגן כבר כאן

העתיד של הדיור המוגן כבר כאן

"מי היה מאמין שאגיע לגיל שמונים", אמר לי פעם סבי, שנפטר לפני בגיל 95 ממחלה ממארת. "רק בבית, חיימל" >

נוטלים מעל 8 תרופות ביום? כדאי שגריאטר יעשה לכם סדר

נוטלים מעל 8 תרופות ביום?​

"בשבוע שעבר הגיע אליי מטופל מבוגר הנוטל כמות שיא של 22 תרופות שונות! האם כמות כזו של תרופות הכרחית?.. >

הליכון למבוגרים וקשישים

הליכון למבוגרים וקשישים

למרות שיש אנשים המתכחשים לכך, הגיל בהחלט עושה את שלו והוא מותיר את רישומיו על האדם. ככל שהאדם מתבגר ומזדקן, קשה לו יותר 'להרים' >

איך בוחרים לחצן מצוקה?

הכל על בחירת לחצן מצוקה

לחצן מצוקה הוא כלי מעולה שיעזור לכם להיות רגועים לגבי הוריכם המבוגרים או הבודדים >

בלון חמצן ביתי

בלון חמצן ביתי

חמצן בכמות מספקת הוא הכרחי לתפקוד התקין של כולנו. מחלות קשות שונות וגם טראומה עשויים לפגוע בתפקודי הריאות, באופן זמני או מתמשך, לדוגמא: מחלת ריאה חסימתית כרונית COPD, >

סוכרת ולב: הקשר בין סכרת למחלות לב

הקשר בין סכרת למחלות לב

סכרת-מחלה המוכרת עוד מימי קדם. אחד מכל 11 איש בעולם חולה בסוכרת. 90% מהם חולים בסכרת מסוג 2 - סוכרת שאינה תלויה באינסולין. חלק מחולי הסכרת מפתחים מחלות לב ולכן מוגדרת כמגיפה. >

ציוד סיעודי למבוגרים וקשישים

ציוד סיעודי למבוגרים וקשישים - המדריך השלם

עם השנים, כשאנחנו או הקרובים אלינו מתבגרים, ישנם שינויים גופניים המתרחשים הדורשים את תשומת הלב שלנו ואף טיפול >

כל מה שצריך לדעת על מחלות לב מעל גיל 65

כל מה שצריך לדעת על מחלות לב מעל גיל 65

תוחלת החיים ברחבי העולם רק הולכת ועולה והלב שלנו, זה שפועם ופועם ללא הפסקה מיום היוולדנו עד יום מותנו, הולך ומתעייף >

מדריך לבחירת מחולל חמצן ביתי

מדריך לבחירת מחולל חמצן ביתי

אנשים הסובלים ממחלות שונות המשפיעות על מערכת הנשימה, כמו COPD, אסתמה או נפחת הריאות וכן מחלות לב שונות נזקקים לעיתים >

התקף לב - נטלי שירותי בריאות

כל מה שחשוב לדעת אחרי אירוע לבבי

בעיות לב כגון התקף לב הם אחד מגורמי התמותה המשמעותיים ביותר בכל רחבי העולם. השילוב בין אורח החיים המודרני הכולל ישיבה ממושכת >

התמודדות עם מחלת הפרקינסון

התמודדות עם מחלת הפרקינסון

מחלת הפרקינסון היא מחלה המתאפיינת בהפחתה הדרגתית של תפקוד השרירים ובכלל. המחלה עלולה לבוא לידי ביטוי בכמה אופנים, כאשר השכיח >

אישה מניחה יד על החזה מכאב

מחלות לב בקרב נשים מבוגרות

הנושא של מחלות לב זכה לתדמית מסוימת ורוב האנשים תופסים אותו כמחלה של גברים. נשים יותר חוששות ממחלות כמו סרטן השד כשלמעשה, >

נפילות ופציעות בגיל הזהב

נפילות ופציעות בגיל הזהב

על פי נתונים ממשרד הבריאות עולה כי כל אחד מתוך שלושה מבוגרים בגיל הזהב, מוצא את עצמו נופל אחת לשנה לפחות. מסתבר שנפילות כאלה >

כיצד מוזיקה יכולה להועיל לאיכות חיינו בגיל השלישי?

כיצד מוזיקה יכולה להועיל לאיכות חיינו בגיל השלישי?

למוזיקה תפקיד חשוב בחיינו בכל גיל, המוזיקה מהווה קישור לאירועים, זכרונות ורגשות בהווה ובעבר. מלבד זאת, מחקרים הוכיחו >

למה לי לקחת ללב? טיפים לשיקום לאחר אירוע לבבי

למה לי לקחת ללב?

טיפים לשיקום לאחר אירוע לבבי.
אירוע לבבי הוא אירוע שמשפיע על החיים, ומשאיר את חותמו לטווח הארוך >

כיצד לשמור על קשר בין דורי עם הילדים והנכדים?

כיצד לשמור על קשר בין דורי עם הילדים והנכדים?

קשר בין דורי הוא ללא ספק אחד הערכים החשובים שמרכיבים משפחה, כשהתועלת הרגשית והמהותית היא לשני הצדדים כאחד >

בדיקת אק"ג בבית

אק"ג ביתי / אק"ג

אין ספק כי בדיקת אק"ג יכולה להציל חיים, מאחר והיא מאתרת ליקויים בתפקוד הלב ויכולה להעיד על המצב הרפואי של המטופל. מדובר על בדיקה חשובה וחיונית עבור כל אדם >

התבגרות מוקדמת בילדות

התבגרות מוקדמת בילדות

התבגרות מוקדמת מוגדרת כהופעת סמני התבגרות מגיל המוקדם מהתקין לאוכלוסייה בריאה. התבגרות מוקדמת >

תזונה, אורח חיים בריא והחיים הטובים

אורח חיים בריא והחיים הטובים

היום זה כבר ברור, שבכדי לשמור על הגוף ולהאריך ימים, חשוב לשמור על תזונה נכונה. תזונה נכונה ותפריט >

מניעת נפילות בגיל הזהב

מניעת נפילות בגיל הזהב

עם השנים שעוברות, הגוף שלנו הופך לחלש ופגיע יותר משהיה בעבר, דבר המוביל לעלייה בשיעור הפציעות והנפילות בגיל הזהב.

Logo Natali Health Care Services

Healthcare Solutions

Please fill out the following contact form

Company headquarters:

נטלי דואגת לבטחון הרפואי שלכם בכל שלבי החיים

חבילות ושירותים מובילים

חבילה לגיל השלישי

לחצן מצוקה טלפוני, מופעל בטכנולוגית דקט כולל לחצן נייד עמיד במים, החידוש האחרון בתחום לחצני המצוקה
ביקור בית ע"י רופא נטלי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע
החזר הוצאות פינוי באמבולנס לאחר מיצוי זכויות מול קופות החולים
ייעוץ רפואי טלפוני 
שירותי סייר בטחון

חבילת
שירותי לב

מוקד רפואי: חיבור 24/7 למוקד הרפואי של נטלי
מכשיר קרדיו סים: מכשיר אק"ג סלולארי המשדר נתונים בזמן אמת למוקד הרפואי של נטלי
ניידות טיפול נמרץ של נטלי: הניידות המתקדמות העולם מאוישות בשלושה אנשי צוות (כולל רופא)

חבילת דיור
מוגן בבית

מעטפת רפואית מלאה ללא השתתפות עצמית
מלווה אישי לכל פעילות בבית ומחוצה לו
מנהל בית לטיפול בתחזוקה הבית
מנהל שירות אישי טלפוני
ציוד טלרפואה מתקדם
לוגו נטלי שירותי רפואה

הצטרפות לשירותי נטלי

פניות אלה אינן למקרים דחופים/לבקשת סיוע רפואי

מבצעים מובילים ושירותים חדשים

נטלי דואגת לבטחון הרפואי שלכם בכל שלבי החיים

דילוג לתוכן